Co dalej z Centrum Muzyki?

Co dalej z terenem na Grzegórzkach na którym miało powstać Centrum Muzyki? Czekamy na CM, a może rozszerzymy o kolejne 3 ha park? W związku z zamieszaniem związanym z inwestycją zapytaliśmy o to w liście otwartym Władze samorządowe Województwa i Miasta.

Panie Marszałku,

  • Jakie są plany Województwa co do przeznaczenia działek nr 173/15 173/16, jeśli CM nie będzie budowane? Mieszkańcy obawiają się m.in. sprzedaży terenu np. pod inwestycje developerskie.
  • Czy Władze Województwa rozważają inną lokalizację CM i zmianę pomysłu na zagospodarowanie terenu na Grzegórzkach? Czy rozważacie Państwo w tym temacie partycypację społeczną i oddanie głosu mieszkańcom? Może warto wprowadzić te działki do „wykazu nieruchomości Województwa Małopolskiego, na których można projektować zadania inwestycyjne do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego”?
  • Jeśli teren na Grzegórzkach ma być jednak nadal zarezerwowany pod CM, a nie ma teraz pieniędzy na inwestycję, czy jest możliwość udostępnienie tych terenów na inną działalność – rekreacyjną, kulturalną, społeczną?

Panie Prezydencie,

  • Czy rozważa Pan odkupienie przez Miasto działki 3,2 ha na Grzegórzkach od Województwa, aby przeznaczyć ten teren na jeszcze większy park z terenem rekreacyjnym (takie były plany w 2015 roku)?
  • Czy według Pana budowa sali koncertowej w Cichym Kąciku jest inwestycją „zastępującą” budowę CM i spełni oczekiwania melomanów co do rangi i jakości obiektu podobnej do np. NOSPR?

Panie Marszałku i Panie Prezydencie,

A może do czasu pozyskania funduszy na budowę CM rozważą Panowie porozumienie dot. przeznaczenia tych działek na inne cele i wspólne sfinansowanie nowego pomysłu? Pomysłów może być setki. I tak, jak ogrodzona jednostka wojskowa przez kilkadziesiąt lat była niedostępna dla mieszkańców, od chwili zdjęcia ogrodzenia jest ulubionym Parkolasem na spacery. Podobnie może stać się z obecnie ogrodzonym terenem należącym do Małopolski.

LIST OTWARTY

Na nasze pytania odpowiedział Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Witold Kozłowski:

Dodaj komentarz