Radni Dzielnicy II z Zielonych Grzegórzek

W wyborach do rad dzielnic, które odbyły się 2 grudnia 2018 r. mieszkańcy wybrali trzy osoby związane z Zielonymi Grzegórzkami.

Co łączy te osoby? To aktywni mieszkańcy Grzegórzek, od lat społecznie działający dla rozwoju Dzielnicy. Łączy ich marzenie, aby Grzegórzki były harmonijnym połączeniem zieleni i infrastruktury, dzielnicą przyjazną i komfortową dla jej mieszkańców. Dzielnicą, w której mieszkańcy mają wpływ na jej wygląd i kierunek rozwoju.

Monika Firlej-Balik


👉 Monika Firlej-Balik – założycielka Zielonych Grzegórzek, 4 lata temu rozpoczęła aktywne starania o Park Grzegórzki, a jej celem był jak największy teren przeznaczony pod park miejski🌳. W tym roku, wieloletnie negocjacje i walka zakończyły się sukcesem ❗mamy 5,3 hektarowy teren zielony❗po którym od września możemy swobodnie spacerować! Jednak park to nie wszystko ☝Monika jest pomysłodawczynią i koordynatorką także wielu inicjatyw w dzielnicy, m.in. Grzegórzki – pomysły, inicjatywy, wydarzenia, ?Grzegórzki ? działajMY? czy Kiermasz Sąsiedzki, mających na celu integrację społeczności sąsiedzkiej.👫 Z wykształcenia prawnik, absolwentka studiów podyplomowych Zarządzanie Zrównoważonym Rozwojem Miast, pracuje na Politechnice Krakowskiej.

Marta Fujak

👉 Marta Fujak – czyli TAK dla Parku na Grzegórzkach, jedna z inicjatorek i filarów walki o Park Grzegórzecki i zieleń w naszej dzielnicy. Współorganizatorka niemal wszystkich eventów, które organizowaliśmy propagując stworzenie parku. Brała też aktywny udział we wszelkich konsultacjach społecznych w imieniu mieszkańców dot. zagospodarowania terenów w dzielnicy, a jej pomysły są zawsze cennym wkładem w dyskusję. Między innymi dzięki jej staraniom, na przejściu dla pieszych Al. Pokoju/Fabryczna pojawiły się światła. Z wykształcenia jest prawniczką, ale od lat pracuje w mediach jako producentka telewizyjna i scenarzystka.

Zbigniew Semik

👉Zbigniew Semik ? aktywista miejski, pomysłodawca i autor znanych chyba wszystkim zwycięskich projektów do dzielnicowego budżetu obywatelskiego pt.: ?Joga na Mogilskim?oraz ?Milonga na Mogilskim?💃🕺. Pomysł na ożywienie węzła przesiadkowego na Mogilskim zaczerpnął z podróży na południe Europy. Jak się okazało idea była strzałem w 10-kę, spodobała się mieszkańcom. Jeśli chcielibyście, aby podobne projekty były realizowane w całej dzielnicy, Zbyszek jest gwarantem tego, że dobrych pomysłów nie zabraknie. Absolwent historii i zarządzania personelem, pracownik instytucji kultury, kurator wystaw.

Dodaj komentarz