Estakada – konsultacje on-line

Rozpoczęły się konsultacje społeczne (on-line) dot. zagospodarowania terenów pod estakadami Miodowa/Grzegórzecka/Kopernika.
Celem obecnego etapu konsultacji jest OCENA przez mieszkańców Krakowa nagrodzonych i wyróżnionych koncepcji. Zachęcamy do wypowiadania się na temat rozwiązań zaproponowanych przez architektów. 

Konsultacje będą prowadzone do 31 grudnia 2018 r.

W czwartek, 18 października 2018 r., rozstrzygnięto konkurs urbanistyczno-architektoniczny pn. ?Nowe Życie pomiędzy estakadami? na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenów pod przyszłymi estakadami kolejowymi pomiędzy ul. Kopernika i Miodową w Krakowie.

W konkursie zwyciężyło holenderskie biuro projektów Ton Venhoeven c.s. Architekten B.V.

W konkursie nagrodzono i wyróżniono również autorów trzech innych koncepcji zagospodarowania tego terenu:

Wszystkie koncepcje przewidywały wiele zieleni i rożnych funkcji usługowych oraz powstanie poziomu głównego z placem targowym. Wynik konkursu nie oznacza jednak, że miasto będzie realizować zwycięski projekt.

Celem obecnego etapu konsultacji społecznych jest ocena przez mieszkańców Krakowa nagrodzonych i wyróżnionych koncepcji oraz wskazanie, która z czterech koncepcji powinna zostać zrealizowana i jakie elementy z pozostałych mogłyby zostać do niej dodatkowo włączone.

W konsultacjach można brać udział wypełniając ankietę internetową dostępną TUTAJ.

lub
osobiście składając wypełniony formularz konsultacyjny w Miejskim Centrum Dialogu (ul. Bracka 10, Kraków)

lub

wysyłając go pocztą tradycyjną na adres: Miejskie Centrum Dialogu, ul. Bracka 10, 31-005 Kraków w nieprzekraczalnym terminie do 31.12.2018 r. Z dopiskiem ?Zagospodarowanie terenu pod estakadami?.

Kolejnym etapem konsultacji będą zaplanowane na 2019 r. warsztaty projektowe, podczas których będą opracowywane projekty zagospodarowania terenów pod estakadami uwzględniające propozycje mieszkańców zgłoszone za pośrednictwem niniejszej ankiety i formularzy konsultacyjnych.

Źródło: Miejskie Centrum Dialogu

 

Dodaj komentarz