Wybory do Rady Dzielnicy – kandydaci ZG

Wybory do rad dzielnic już 2 grudnia 2018 r. w godz. 7.00 – 21.00

Można głosować tylko na 1 osobę ze swojego okręgu!

Jest nam niezmiernie miło przedstawić Wam Kandydatki i Kandydata do Rady Dzielnicy Grzegórzki popieranych przez Zielone Grzegórzki. Co łączy tę czwórkę?To aktywni mieszkańcy Grzegórzek, od lat społecznie działający dla rozwoju Dzielnicy. Łączy ich marzenie, aby Grzegórzki były harmonijnym połączeniem zieleni i infrastruktury, dzielnicą przyjazną i komfortową dla jej mieszkańców. Dzielnicą, w której mieszkańcy mają wpływ na jej wygląd i kierunek rozwoju.


👉 Monika Firlej-Balik – założycielka Zielonych Grzegórzek, 4 lata temu rozpoczęła aktywne starania o Park Grzegórzki, a jej celem był jak największy teren przeznaczony pod park miejski🌳. W tym roku, wieloletnie negocjacje i walka zakończyły się sukcesem mamy 5,3 hektarowy teren zielonypo którym od września możemy swobodnie spacerować! Jednak park to nie wszystko Monika jest pomysłodawczynią i koordynatorką także wielu inicjatyw w dzielnicy, m.in. Grzegórzki – pomysły, inicjatywy, wydarzenia, ?Grzegórzki ? działajMY? czy Kiermasz Sąsiedzki, mających na celu integrację społeczności sąsiedzkiej.👫 Z wykształcenia prawnik, absolwentka studiów podyplomowych Zarządzanie Zrównoważonym Rozwojem Miast, pracuje na Politechnice Krakowskiej.

👉 Marta Fujak – czyli TAK dla Parku na Grzegórzkach, jedna z inicjatorek i filarów walki o Park Grzegórzecki i zieleń w naszej dzielnicy. Współorganizatorka niemal wszystkich eventów, które organizowaliśmy propagując stworzenie parku. Brała też aktywny udział we wszelkich konsultacjach społecznych w imieniu mieszkańców dot. zagospodarowania terenów w dzielnicy, a jej pomysły są zawsze cennym wkładem w dyskusję. Między innymi dzięki jej staraniom, na przejściu dla pieszych Al. Pokoju/Fabryczna pojawiły się światła. Z wykształcenia jest prawniczką, ale od lat pracuje w mediach jako producentka telewizyjna i scenarzystka.

👉 Marta Pogan ? jej motto to ?Grzegorzki – tu mieszkam, tu jestem aktywna?. Autorka tegorocznego zwycięskiego👏 projektu do budżetu obywatelskiego ?To tu ? potęgi krakowskiego przemysłu z Grzegórzek?, którego celem jest upamiętnienie bogatej, przemysłowej historii naszej dzielnicy. W związku z rozwojem dzielnicy i zwiększeniem liczby mieszkańców Marta zainteresowała się tematem aktualizacji sieci szkół na przyszłe lata👨‍🏫. Jako młoda mama jest także baczną obserwatorką infrastruktury chodnikowej i przystosowania jej dla wózków. Z wykształcania: magister zarządzania w turystyce, pracuje jako analityk finansowy w jednej z międzynarodowych korporacji.


Wszystkie Dziewczyny aktywnie zabiegały także o to, aby skwer przy ul. Bobrowskiego włączyć do projektów rewitalizacji w ramach parków kieszonkowych realizowanych przez ZZM. Mamy nadzieję, że efekt tych działań – Ptasi skwer ? zobaczycie już w przyszłym roku.

👉Zbigniew Semik ? aktywista miejski, pomysłodawca i autor znanych chyba wszystkim zwycięskich projektów do dzielnicowego budżetu obywatelskiego pt.: ?Joga na Mogilskim?oraz ?Milonga na Mogilskim?💃🕺. Pomysł na ożywienie węzła przesiadkowego na Mogilskim zaczerpnął z podróży na południe Europy. Jak się okazało idea była strzałem w 10-kę, spodobała się mieszkańcom. Jeśli chcielibyście, aby podobne projekty były realizowane w całej dzielnicy, Zbyszek jest gwarantem tego, że dobrych pomysłów nie zabraknie. Absolwent historii i zarządzania personelem, pracownik instytucji kultury, kurator wystaw.

Lista w wykazem okręgów wyborczych. Jeśli odnajdziecie tam swój adres gorąco prosimy o poparcie dla naszych kandydatów.

Wybory do Rady Dzielnicy II – Obwieszczenie – Wykaz kandydatów i obwodów wyborczych

Dodaj komentarz